Search Results

Search results 1-20 of 20.

Ömrünün baharında fırtınaya tutuldun Genç yaşta saçlarına yağan kar mıdır Ayşe Daha yolun başında ne çabuk unutuldun Bu yükü taşıyacak gücün var mıdır Ayşe Hiç yüreğim yanmazdı biçseydin ektiğini Dağlar taşlar çekemez bu senin çektiğini Güzelliğin söylüyor gülmen gerektiğini Ağlayarak yaşamak söyle kâr mıdır Ayşe Sırtında ağır bir yük altında çöküyorsun Suçun neydi ki senin göz yaşı döküyorsun Konuşurken ne diye boynunu büküyorsun Kadere yenik düşmek sanki ar mıdır Ayşe Şimdi ne fark eder ki olm…

Hak vaki olup ta burdan gidersem Dertli yüreğini dağlama anne Şu yalan dünyaya elveda dersem Sakın ha ardımdan ağlama anne Ecel kuşu baş ucumda ötende Helal eyle hakkın kalmasın bende Can dediğin misafirdir bedende Sakın ha ardımdan ağlama anne Düşmesin önüne dik dursun başın Canımdan azizdir akmasın yaşın Hani nerde anan atan yoldaşın Sakın ha ardımdan ağlama anne Biliyorsun bahar geçti yaz değil Görüyorsun acılarım az değil Yaşamaktan aldığımız haz değil Sakın ha ardımdan ağlama anne Gökyüzüne…

3 astranot uzaya gidecek.Bunlardan biri alman biri ingiliz biride bizim temel.Bunlar yıllarca gelmiyecekleri için en önemli ihtiyaclarını sorarlar.Alman bana bol bol yemek der.İngiliz bana bol bol içki der.Bizim temel baaa bol bol cigara der.Neyse istekler temin edilip uzaya fırlatılıyorlar.3 astronot aradan yıllar geçiyor geri dönüyorlar.Tabi aileler merakla bekliyor.Önce alman iniyor 150 kilo olmus.Sonra ingiliz iniyor adam zil zorna sarhoş.Tabiki sıra temele geliyor.Temel kapıda görünür görün…

Filozof Temel e sormuslar : - Hocam, sizce baliklar neden konusmazlar? - Basini suya sok, anlarsin!...

-------------------------------------------------------------------------------- Temel , Cemal e misafirlige gitmistir. Gece sagnak yagis baslayinca, Cemal konukseverlik gosterir : - Ula Temel , çok yagmur yagiyor, eve gitme , burada kal. Temel bunu kabul eder ama biraz sonra ortadan kaybolur. Aradan epeyce zaman geçtikten sonra, kapi çalar, kapidaki sirilsiklam bir bicimde islanmis Temeldir... Cemal cikisir : - Ula neredesun , merak ettum seni? - Eve kadar gittim , pijamalarumu aldum da...

''Temel askerdedir fakat kimi kimsesi yoktur ve birgün Temel cumhurbaşkanından harçlık istemek için bir mektup yazar ve mektubu göndermesi için çavuşa verir çavuş da temel hiç mektup göndermezdi acaba kime yazmiş diye merak eder ve mektubu okur mektupta temel cumhurbaşkanından 20 milyon harçlık istediğini okuyunca temele acır ve cebindeki 15 milyonu zarfa koyup Temel'e verir ve Temel parayı alınca bir mektup daha yazar çavuş yine mektubu okur ve mektup da şöyle yazar SAYIN CUMHURBAŞKANIM PARA İÇ…

Yokluğunda ne ateşleri hasretimle yaktım da Bir seni yakamadım, beni yaktığın gibi Çölde su, mahpusta gün, oruçta ekmek gibi bekledim seni Sense araya korkular koydun. Yasaklar koydun... Bitmez tükenmez engeller koydun Şimdi nerdesin diye sakın sorma Sen çağırdın da ben gelmedim mi? Sen varken darılmazdım çiçeksiz baharlara, Yağmurlu havalara...Bu kasvetli akşamlara Sen varken Bakıp içlenmezdim tren istasyonlarına Otobüs duraklarına... Sen varken ayrılanlara ağlamazdım... Yıkılmazdım biten sevda…

Islak ve dar sokaklarda yaşardım yalnızlığı Ve o zaman aklıma gelmezdi ağaracağı saçlarımın. Babamı kaybettiğimde yaşamıştım ilk acımı Daha sonra ise seni sevdiğimde. Bilmezdim ki ayrılığının Ölümün yansıması olacağını yüreğimde. Ben umutlarıma ip bağlayıp salmıştım gökyüzüne Küçük bir uçurtmanın kanatlarında sana gelmiştim. Rüzgarsız havalara alışıktım ben Fırtınana yenildim... Sen deli bir kısrak, ben isimsiz kahraman Nasıl da sevmişim seni anlayamadım. Bir bir kaybettim güzelliklerini Gözleri…

şimdi saat sensizliğin ertesi yıldız dolmuş gökyüzü ay-aydın avutulmuş çocuklar çoktan sustu bir ben kaldım tenhasında gecenin avutulmamış bir ben... şimdi gözlerime ağlamayı öğrettim ki bu yaşlar utangaç boynunun kolyesi olsun bu da benden sana ayrılığın hediyesi olsun soytarılık etmeden güldürebilmek seni ekmek çalmadan doyurabilmek ve haksızlık etmeden doğan güneşe bütün aydınlıkları içine süzebilmek gibi mülteci isteklerim oldu ara sıra, biliyorsun.. şimdi iyi niyetlerimi bir bir yargılayıp …

Uykuların kaçar geceleri Bir türlü sabah olmayı bilmez Dikilir gözlerin tavanda bir noktaya Deli eden bir uğultudur başlar kulaklarında Ne çarşaf halden anlar, ne yastık Girmez pencerelerden beklediğin aydınlık Kapanır yatağına çaresizliğine ağlarsın Onun unutamadığın hayali Sigaradan derin bir nefes çekmişcesine dolar içine Sevmek ne imiş bir gün anlarsın Bir gün anlarsın aslında her şeyin boş olduğunu Şerefin, faziletin, iyiliğin, güzelliğin Gün gelir de sesini bir kerecik duymak için Vurursun…

Ben sana ne yaptım ki Bir duvardan bir duvara attın Sevdin zannettim Hep beni aldattın Ahımı aldın Ellerin kırılsın Ben sana ne yaptım ki Evlilik Ömrüm feryad oldu Hakkım haram oldu İki elim yakanda kaldı Ben sana ne yaptım ki Ellerin kırılsın Evlilik. Anamı ağlattın Babamı kaybettim Bir gün yaşatmadın Ben sana ne yaptım ki Ellerin kırılsın evlilik Evlilik.. Aynur Avcı

Bir zamanlar Afrika'daki bir ülkede hüküm süren bir kral vardi. Kral, daha çocuklugundan itibaren arkadas oldugu, birlikte büyüdügü bir dostunu hiç yanindan ayirmazdi. Nereye gitse onu da beraberinde götürürdü. Kralin bu arkadasinin ise degisik bir huyu vardi. Ister kendi basina gelsin ister baskasinin, ister iyi olsun ister kötü, her olay karsisinda hep ayni seyi söylerdi: "Bunda da bir hayir var!" Bir gün kralla arkadasi birlikte ava çiktilar. Kralin arkadasi tüfekleri dolduruyor, krala veriyo…

Hani vardir ya her yerde, hissetmek istersin onun varligini. Hani hep yanibasinizdaymis sanirsiniz, ismini söylersiniz dalginlikla, her an berabersinizdir. Yaninda oldugunu unutuverirsin bir andan sonra, sonra üzüldügünde o simsicacik kollarini açar sana, sarilir aglarsin omzunda doya doya... Senin sorununu kendi sorunu gibi benimser, bir kolun bir bacagin olur adeta.. Ayrilmak istesen de koparip atamazsin. Bir türlü sevindiginde ise senden fazla mutluluk duyar. O senin için farklidir bütün insa…

İkinci baharda yaşıyoruz biz O hızlı gençliğe özlem duyarız Gün be gün maziyle yaşar gideriz Yapılan övgüye özlem duyarız Evlensek de hasret isek sevgiye Mutluluk oyunu yapılan hile Hasretle bakılır hep gonca güle O yüce sevgiye özlem duyarız Yalnızlık korkusu sarar içimi Bu da yaşamanın başka biçimi Ölümde yapamaz insan seçimi O kısır döngüye özlem duyarız Hasret duymuşuzdur bir büyük aşka Gönülden sevenin yeri bambaşka. Seven gönül düşer birden telaşa Verilen ilgiye özlem duyarız Mutlu bir yuv…

Hasreti budadım körpe umutlarda, Sallanıyorum bağ bozumu akşamlarda. Birleşirim hasretle rüyalarda, Seni çekerim sensiz ayazlarda. Bıçağım keskin ve acımasız, Saldırır uzayan hasret dallarına. Bir duman tüttürürüm tozlu yollara, Seni isterim sensiz dağlarda. Ne zor, ne acı, dayanamıyorum, Kolaylık bu ya hep ağlıyorum. Nafile dostum ne edersen et, Seni inlerim sensiz canlarda... YAVUZ BAYRAM ÇALIŞKAN

Ezilmek nedir bilirmisin.? Ruhunun bedenden çıktığını hisseder insan. Her söz,her hareket yaralar içten içe Ve onca ağırlığın altında konuşamazsın bile. Çoğu zaman kaçmak ister , yapamazsın Her yanın çaresizlik , geçmişinle doludur. Vurur geçmişin ardı sıra, yaralanırsın Çekip vurmak istersin kendini yapamazsın Vedalarla kavuşmaları yaşarsın ardı sıra Kimle vedalaştığını , kime kavuştuğunu unutursun Silersin hayatından kim varsa VE KALIRSIN YİNE YALNIZLIĞINLA BAŞBAŞA... VOLKAN KILINÇ

KAÇIŞ YOK Sis kaplamış geceyi Bir adım öncesi yok Bir adım ötesi yok Yolun sonudur mutlak Ölümden kurtuluş yok Her şey deftere yazılı Bir dakika öncesi yok Bir dakika sonrası yok Azrail bir gün gelecek Kaderin kaçışı yok Ruh çıkınca bedenden Bedene üşümek yok Bedene kavrulmak yok Defterler ele verildiğinde Kimseye itiraz yok Erince hakkın sırrına Bir daha ağlamak yok Bir daha sızlamak yok Yaşananlar bir rüyadır Rüyanın yorumu yok. 21.50 30-10-05

Ruhun mu ateş yoksa o gözler mi alevden Bilmem bu yanardağ ne biçim korla tutuştu Pervane olan kendini gizler mi alevden Sen istedin ondan bu gönül zorla tutuştu Gül senden ışık alsa da bir renge bürünse Ay secde edip gölgen yerlerde sürünse Her silinip kaybolurken nazarımdan Yalnız o güzel gözlerinin nuru görünse Gözler ki parçasıdır sende ilâhın Gözler ki en katı zulmün ve silahın Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin Sen gülüyorken de vuruyorken de güzelsin

VE BEN...... HİÇ UNUTMADIM MARALIM O GÜL YÜZÜNÜ BANA GÜLEN GÖZLERİNİ UNUTAMADIM..... UNUTABİLMEM İÇİN KÖRELMELİ DUYGULARIM YOK OLMALI BENLİĞİM YANİ BU BEN YANİ BU BEDEN ANCA ÖLÜNCE UNUTUR SENİ BEN YAŞADIKÇA BU CAN YAŞADIKÇA YAŞAYACAK SEVGİNDE HİÇ SOLMAYACAK BİLİYORMUSUN MARALIM GÖZYAŞLARIMLA YAŞATACAĞIM BİR SEN OLACAKSIN,BÜTÜN BENLİĞİMDE BİRDE SEVGİ DOLU YÜREĞİN..... SEVGİNLE BİR KALE KURDUM YÜREĞİMDE VE BEN YAŞADIKÇA BURÇLARIMDA SADECE SEN DALGALANACAKSIN AŞKIN BAYRAĞI DALGALANACAK MARALIM

Ki yoluna dökülmüş kanlar Ki uğruna verilmiş canlar Şanlı bayrağım hüzünlü ağlar Üç kuruşa vatanı satanlar var Analar babalar genci yaşlısı Savaşmış da almış bu vatanı Sanki cennetten her bir köşesi Cennet vatanı satanlar var Şehitler verdik nicelerce El açtık dua ettik gecelerce Doğulusu batılısı kardeşçe Biz aldık da vatanı satanlar var BÜNYAMİN DEMİRCİ