Giriş yapmadınız.

Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez

ŞİRİNE

~~KeLeBeKLeR ÖzGüRDüR, Dü$LeRiMsE TuTSaK!!!!~~°°°

• "ŞİRİNE" bir kadın
  • Konuyu başlatan "ŞİRİNE"

Seviye: 33 [?]

Tecrübe: 532 629

Sonraki Seviye: 555 345

Toplam Teşekkürler: 6

• Özel mesaj gönder

Steinbock

1

05.07.2007, 12:18

Kuyruğuma aşk basıyor

Kuyruğuma aşk basıyor, yalnızlığıma uğulduyorum. sesime yoldaş semtin herhangi bir sokağında bir köpek havlıyor burnunu dikip havaya... geceyi hayvani sesler sarıyor, kimse de tasma takıp herhangi bir sebebe bağlayamıyor bu tırmalayıcı senfoniyi.
saat aralıklı bir gözümü yumup bir gözümü açıyorum. göz göz oluyor oda. şah damarıma bir çentik atıyorum. kesik kesik solurken, şehir sen oluyor.

Ve gece; alıcı melek....

Hesabım bitmeden gelip giremem koynuna. sen sağ yanına yatıp uyu şimdi. Sol yanından sokulduğum zaman rüyana, leş kokuyor olabilirim sana yaslı benleri infaz dönüşünden... sakın acıyarak sarılma bana, gözyaşlarınla aklamaya kalkışma... otopsisi yapılsa naçar bedenimin, ölüm sebebim senken sakın ama sakın varlığımın hafifletici sebeplerini serme önüme. eksilişim sana çoğalışımdır. toprağa ektiğim yeni senlerle aşıladığım ölüm tohumumdur...

İsterdim elbet bir çocuk masumiyetiyle gülsün gözlerim. Ama ancak bir salıncak yada kaydırak gölgesinde düşüp dizlerimi yaralayacak kadar çocuk olabildim ben. Genç kızlığım poster aşklarından ve annemden yediğim ergenlik tokadından ibaret ve vitrinlerdeki topuklu ayakkabılar kadar da kadınlığım… Bu hayatta seyirci koltuklarının en arka sıraları düştü bana. O arka koltuklarda yazdım başrolde olduğum senaryoları. Sinema gişesi önünde yatan bir köpeğe gösterilen ilgi kadardı hayattaki starlığım. Hepsi bu…

Benden habersiz şehrin en işlek köşesinde, rüyalarına simler sürüyorsun en parlaklarından. Bak yağmur yağıyor sahipsiz şehrime. Hikayeler okuyorum, uykusuz isyanlarıma. Saçlarımdan yaşlar damlarken gönlüme, tuz tadı var damağımda. Biliyorum yine acıyacak canım.

Ve gece; sorgucu melek...

Cevaplarımı bulmadan sana gelemem. Sen ver tüm soru işaretlerini bana. Kancalarından bir bir asarım kalbime. Gözlerinden sokulduğum zaman aklına, hava alıyor olabilir yüreğim ama sakın üşüyorum deme bana. Samandan atlar sırtında sana gelirken üşümeyesin diye yaktım hepsini. kahramanlığım koca bir kül yığınıdır; “of “ desen uçuşup saçlarıma yapışan.. ve benim prensesliğim bu matlıktan öteye gidemez.

İsterdim elbet kabarık eteklerimin altında en süslü kelimeleri saklamayı ve ışıl ışıl dönerek ortalığa sevda saçmayı. Ama durağan hayatta bir adım ileri gidebilmek çabasından ibaret benim tüm ahenkli dönüşlerim.; döndükçe içine dolanan. Aynalarla samimiyetim yüzüme tükürecek biri olmadığı zamanlardır sadece. Saçlarımı taramam ben sevgilinin elleri varken ve sevdiğimin gözlerindeki ışıltıyı yansıtan gözlerimdir en süslü halim. Herkes sevdanın bir yanından tutmuş öyle seviyor birbirini. Aşk beni hiç yönlendirmedi… Ben yörüngesiz ve rotasız sevenlerdenim. Hepsi bu….

Ve gece; haberci melek……………(D)uy(u)dun mu?

yitik umut

Sayaç:

Hits bugün: 2 990 | Hits dün: 110 592 | Hits rekoru Günlük: 565 060 | Hits toplam: 38 117 477 Günde Hits: 1 434 784 | Tıklama bugün: 21 683 | Tıklama dün: 505 954 | Toplam Tıklama: 153 650 503 | Tıklama Rekoru Günlük: 1 060 445 | Günlük Tıklama : 5 783 577 Toplam (gün olarak): 265 667 | İlk Sayım: 18.06.2011, 14:13